easygoenglish ders sistemimiz
 
İngilizce konuşabilmek ancak konuşma pratiği yaparak mümkün olmaktadır. Ne kadar çok pratik yaparsanız konuşmanız da o kadar gelişir. Klasik metodun aksine Callan Method öğrencilerine bu özelliği verir. Callan Method’un amacı kişileri İngilizce anlar ve konuşur hale getirmektir ve bunu en kısa zamanda ve çok keyifli bir sistem ile gerçekleştirir.

Callan Method 1960 yılından beri uygulanmakta ve İngilizceyi öğrenmede en etkili ve en hızlı sistem kabul edilmektedir. Dünyada 5 kıtada 400’den fazla okulda uygulanan Callan Method, IBM, FIAT, OLIVETTI, PHILIPS gibi birçok uluslararası dev şirketlerin de kendi personeline İngilizce öğretmek için tercih ettiği sistemdir. Ayrıca Londra’daki Callan School Avrupa’nın en büyük dil okuludur.

Konuşma ile beraber haftada 100 den fazla yeni kelimeyi konuşarak öğretmekte ve çok iyi düzenlenmiş yapısıyla grameri öğrencinin zorlanmadan çok kolay anlayacağı bir şekilde öğrenciye vermektedir. Sistem 12 kitaptan oluşmakta ve bir kitap yaklaşık 10-20 saat sürmekte ve standart program ile 12 ay içinde kitapların hepsi tamamlanmaktadır. Ulaşılan seviye ise ileri bir seviye olan Upper Intermediate-Advanced seviyesidir ki bu seviyeye normal bir kursa gittiğiniz zaman 2,5-3 yılda ancak ulaşabilirsiniz.

Method Nasıl Sonuç Alır ?

Methodun öğrencileri ders esnasında diğer öğrenme tekniklerinin sağlayacağından dört kez daha fazla dinler ve konuşur. Sonuçta yine normal zamanın çeyreğinde İngilizce’yi öğrenmiş olur. Bu hız bire bir derslerde daha da artmaktadır. Dil öğrenmek akademik bir olay değildir. Bu yüzden kişi ne kadar fazla pratik yaparsa o kadar daha hızlı öğrenmiş olur.

Diğer eğitim teknikleriyle öğrenci ders esnasında ağzını dahi açamadan yada kalabalık sınıflarda 2 dakika dahi konuşmadan ders biter. Konuşmanın çoğu öğretmen tarafından yapılır. Zamanın çoğu ise öğretmen tahtaya yazı yazarken veya öğrenci not alırken geçer. Callan Method’la öğrenci tüm ders boyunca ve diğer metotlardan en az dört misli daha fazlasını konuşur. Bire-bir yada küçük gruplarda işlenilen ders boyunca gelen sorulara öğrenci cevap vermek zorundadır. Diğer eğitim teknikleriyle, öğrenci bir dili konuşmayı ve anlamayı değil o dil hakkında genel bilgiler öğrenmektedir. Bu müzik tarihi okuyup veya piyanonun nasıl yapıldığını öğrenip piyano çalmayı öğrenmeye benzer. Piyano öğrenmenin tek yolu onu çalmak, bir dil öğrenmenin yolu ise onu konuşmaktır.

Tanışmak ve ders sisteminin nasıl olduğunu görebilmeniz için ücretsiz kişiye özel deneme derslerine katılabilirsiniz.

Demo ders için danışma hattımızdan randevu alabilirsiniz.

Seviye Tespit

Seviye tespit sınavı sözlü olarak yapılmaktadır. Çünkü kişilerin konuşma ve anlama seviyesi genellikle gramer ve kelime bilgisinin gerisinde olmaktadır. “Anlıyorum ama Konuşamıyorum” demenizin sebebi budur. EasyGo bu eksikliği giderebilmek için seviye tespitlerini birebir ve konuşarak yapmaktadır.

Ayrıca kişiler sözlü seviye tespitin dışında gramer ve kelime bilgilerini ayrıntılı test etmeleri için Online Seviye Tespit Sınavını da yapmaktadır.

Tanışmak ve ders sistemimizin nasıl olduğunu görebilmeniz için ücretsiz kişiye özel deneme derslerimize girebilirsiniz.

Lütfen kursumuza başlamadan önce danışma hattımızı arayarak deneme dersi için randevu alınız.