sınav ingilizcesi

SINAVA YÖNELİK İNGİLİZCE EĞİTİMİ

EasyGoEnglish genel İngilizce eğitiminde olduğu gibi sınav hazırlıklarında da çok özel bir eğitim kadrosuna sahip olup “Sınav Teknikleri” derslerini kısa zamanda ve en efektif şekilde vermektedir. Geleneksel kursların aksine sınav hazırlıklarını kalabalık sınıf ortamında değil de birebir yada sizin oluşturduğunuz en fazla 4 kişiden oluşan özel kapalı grup eğitimi olarak vermektedir. Bu da tamamen bireyselleştirilmiş elit bir eğitim ile sizi hedeflediğiniz başarıya götüren en büyük farkımızdır. Tüm sınavlara öğrencilerini yıllardır başarılı bir şekilde hazırlamaktadır. “Sınav Teknikleri” derslerinin gerek seviye tespitleri gerekse eğitim programı genel İngilizce programlarından çok farklı hazırlanmakta ve sınava girecek adayların ihtiyaçları doğrultusunda çerçevelenmektedir.

TOEFL – IELTS –KPDS-ÜDS PROFICIENCY

Akademik ortamda İngilizce yeterlilik seviyenizi tüm dünyada geçerliliği olan iki testten biriyle belirleyebilirsiniz: TOEFL ve IELTS. Her iki testin de asıl amacı eğitim dilinin İngilizce olduğu yurtdışında bir üniversitede öğrencinin dil seviyesinin eğitimi için yeterli olup olmadığını, dersleri, öğretmeni ya da üniversite personelini anlayıp anlayamayacağını belirlemektir. Türkiye’de bazı şirketler TOEFL veya IELTS’i işe alımlarda ve terfilerde şart olarak istemektedirler.

BULATS – TOEIC

Profesyonel ortamda İngilizce yeterlilik seviyenizi dünyada pek çok şirkette geçerliliği olan BULATS veya TOEIC ile belirleyebilirsiniz: Bu testlerin ikisi de uluslararası iş yapan bir şirkette gerçek iş ortamında iç ve dış müşterilerle ne kadar iletişimde bulunabildiğinizi ölçer. Bu alanda ECZACIBAŞI MONROL uzun zamandır birlikte çalıştığımız referanslarımızdan biridir.

Seviye tespit ve danışmanlık Easygo tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Randevu için danışma hattımızı arayabilirsiniz.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde yılda birkaç kere verilen bu sınavı ABD’de Educational Testing Services şirketi düzenler.

Sınavın biçimi ve içeriği

Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav, aşağıdaki üç biçimden biri olabilir:

 • Bilgisayarlı test (TOEFL® CBT), dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların güçlüğü, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır. İnternet üzerinde test uygulamasının başlaması ile bilgisayarlı test uygulaması sona ermiştir.
 • Yazılı test (TOEFL® PBT), internet üzerinden testin verilemediği sınav merkezlerinde ya da internet üzerinden testi tercih etmeyenlere seçenek sağlamak amacıyla verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.

İnternet üzerinden test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde dilbilgisi bölümü kaldırılmış; ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.

Wall Street English Cambridge Üniversitesi ESOL (Baska Dil Konusanlar için Ingilizce) sınavları bölümü ile yaptığı işbirliği çerçevesinde iş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanan ve alanında en prestijli test hizmeti olarak kabul gören BULATS (The Business Language Testing Service/İş İngilizcesi Test Servisi) yetkili test merkezidir. Cambridge ESOL Sınavları İngilizce öğrenenler için dünyanın önde gelen sertifikalarını sağlar

Bulats Nedir?

The Business Language Testing Service (BULATS – İş İngilizcesi Test Servisi), ALTE (Avrupa Dil Testleri Birliği) bünyesinde bir araya gelmiş uluslararası bir sınav merkezleri grubu tarafından geliştirilen ve uygulanan dil değerlendirme hizmetidir. BULATS testleri, ortağı olduğu dünyaca ünlü organizasyonların farklı dillerde yaptığı testler ile aynı standartlar temel alınarak hazırlanmıştır ve aynı standartta bir kalite kontrol ile müşteri hizmetleri sisteminden yararlanır. Ortak organizasyonlar :

 • University of Cambridge ESOL Examinations (İngilizce)
 • Alliance Française (Fransızca)
 • Goethe Institut (Almanca)
 • Universidad de Salamanca (İdivyolca)

BULATS testlerinin amacı nedir?

Bu testler, iş hayatında yabancı dil kullananve/veya iş amaçlı dil eğitimi alan çalışanlar ile öğrencilerin dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanmıştır.

BULATS’ın içeriği nedir?

Testler, çalışanların iş hayatında kullanmaları gereken dil becerileri ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Görev tanımları, şirketler ve ürünler, seyahat, yönetim, pazarlama, müşteri hizmetleri, planlama, raporlama, telefon mesajları, iş yazışmaları ve sunumlar gibi konuları kapsar. Test sırasındaki aktiviteler de benzer başlıklarda yoğunlaşmaktadır.

Neden BULATS?

Ortalama 75 dakikada tamamlanan BULATS Bilgisayar Testi, anında elde edilen sonuclarla dil becerisinin çabuk ve doğru bir şekilde saptandığı bir testtir. “Avrupa Akademik Yazılım Ödülü 2000″ sahibi program tasarımı sayesinde her test birbirinden ayrıdır ve böylece, kopya çekme riski en aza indirilir. Test boyunca ekranda çıkan bilgiler ile öğrenci yönlendirildiğinden, bir uzman denetimine ihtiyaç yoktur.

BULATS’ın sunduğu avantajlar nelerdir?

Aşağıda BULATS’ın sunduğu avantajlardan sadece bir kaçını bulabilirsiniz:

 • Çalışanların dil becerisinin değerlendirilmesi
 • BULATS, şirketlerde çalışalardan dil hakimiyetlerini ölçmek ya da düzenli aralıklarla şirketin yabancı dil profilinin nasıl değiştiğini görmek amacıyla kullanılabilir.
 • Adayların dil becerisinin değerlendirilmesi
 • Şirketin, yabancı dil bilgi ve becerisinin çok önemli olduğu bir departmanına eleman alımı sürecinde, BULATS ile potansiyel elemanların yabancı dil becerilerinin güncel bir değerlendirmesini sunabilir.
 • Sunulan eğitim programlarına uygun olmayan adayların belirlenmesi
 • Şirketin hedeflenen dil seviyesinde ya da bu seviyeye yakın elemanlara ağırlık vermek istediği bir eğitim söz konusu olduğunda, İngilizcesi yeterli olmayan adaylar, BULATS ile belirlenebilir. BULATS, eldeki kaynakların en etkin şekilde kullanılabilmesini sağlar.
 • Eğitimlerin denetlenmesi
 • Şirketin eğitim departmanının verilen İngilizce eğitiminin kalitesini değerlendirmesi gerektiğinde, BULATS, katılımcıların eğitim başındaki ve sonundaki performanslarını saptayarak gelişimin ölçülmesinde yardımcı olur.
 • Ayrıca BULATS; Ayrıca BULATS;
 • Öğrencilerin dil eğitimi için doğru yerlere yerleştirilmesinde,
 • Öğrencilere uygun ve standart bir sınav değerlendirmesi uygulamak için,
 • Yabancı dil bilgisi denetimlerinde test desteği sağlamak amacıyla kullanılabilir.lerinde test desteği sağlamak amacıyla kullanılabilir.

BULATS skorları ve WSE seviyeleri ile uyumluluğu Bütün testler, adayları ALTE’nin (Avrupa Dil Testleri Birliği) altı basamağı çerçevesinde değerlendirmektedir.

(ör. Adayların seviyesi ne olursa olsun aynı test kullanılır). (ALTE basamaklarından 0 ve 5, Genel Avrupa Dil Standartları’nın A1 – C2 seviyelerine denk gelmektedir.)

BULATS skorlarının geçerliliği nedir?

BULATS test sonuçları, adayın dil becerileri aynı kaldığı sürece geçerlidir. Yine de, İngilizce yeterliliği zaman içinde artıp azalabilir. Bu nedenle, adayın BULATS’a girmesinin üstünden iki yıldan fazla geçtiği durumlarda, şirketlere adayın İngilizce bilgisini gösteren bir başka ölçüt daha kullanması ya da adayın testi tekrar almasını sağlaması tavsiye edilir.

PROFICIENCY Nedir?

Proficiency üniversiteler tarafından düzenlenen hazırlık atlama sınavıdır. Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Üniversiteyi kazanan adaylar Proficiency formatında yapılan düzey belirleme sınav sonuçlarına göre gruplara yerleştirilir ve hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite öğrenim hayatına başlar.

PROFICIENCY Sınavına Kimler Katılabilir?

Üniversiteyi başlayacak adaylar bu sınava katılabilir.

PROFICIENCY Sınavına Nasıl Başvurulur?

Sınava o üniversiteye kayıt olan her adayın girme hakkı vardır, tarihler ilgili üniversite tarafından duyurulmaktadır.

PROFICIENCY Sınavının Süresi Ne Kadardır?

Sınavdaki soru sayısı ve süresi üniversiteden üniversiteye değişmektedir.

PROFICIENCY Sınavının Teknik Altyapısı Nasıldır?

Sınav her üniversite için farklı olsa da temel olarak gramer, kelime, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşur. Bazı üniversiteler konuşma becerisini ölçme amaçlı speaking bölümü eklerken, bazı üniversiteler dinleme bölümünü sınavdan çıkarmışlardır.

PROFICIENCY Sınavına Hazırlıkta Easy Go English’in Farkı Nedir?

Just English olarak katılımcılarımızı Proficiency sınavına uzman bir kadro ile hazırlamaktayız. Programlarımızı her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlıyor, her üniversitenin sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturuyoruz. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanmaktayız. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hâkim olmalarını sağlamaktadır.

Eğitmen kadromuzu ilgili üniversitede görev almış uzman eğitmenler oluşturmaktadır. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için aynı şartlar oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır. EASY GO ENGLISH’te sınıf ortamları öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde özenle düzenlenmiştir. Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil, aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır.